Tréninková domácnost v domově

Listopad 2018 – Klienti v tréninkovém bytě v domově pro osoby se zdravotním postižením se postupně zdokonalují v nácviku vaření jídel. Tentokrát se pustili do nedělního oběda a na fotografiích uvidíte, jak se jim dařila příprava oběda a jak jim oběd chutnal.

 

Březen 2018 – Od 1. března 2018 se do našeho tréninkového bydlení v domově nastěhovala další skupina klientů, kteří by mohli v budnoucnu opustit ústavní pobytovou službu přechodem do služby chráněné bydlení. A začali nácvikem přípravy jednoduchých jídel ke snídani. Jak se jim daří se podívejte na následujících fotografiích.

 

Leden 2018 – Po deseti měsíční přípravě v tréninkovém bytě v domově pro osoby se zdravotním postižením se další čtyři uživatelé ústavní pobytové sociální služby přestěhovali do pronajatého zrekonstruovaného bytu v běžné bytové zástavbě ve Velkých Opatovicích. Komunitní službu chráněné bydlení v současné době využívá osm osob.

 

Prosinec 2017 – Vánoční svátky prožili klienti v tréninkové domácnosti, tak  jako všichni ostatní doma – s bramborovým sálátem, pečeným cukrovím, ozdobeným stromečkem a spoustou dárků pod ním.

 

Říjen 2017 – Klienti tréninkového bytu v domově pro osoby se zdravotním postižením se dále zdokonalují v dalších běžných denních činnostech, jako je třídění a praní prádla, skládání a žehlení svého oblečení, úklid v domácnosti nebo vaření oběda a večeře. Postupně se učí jak bezpečně pracovat v kuchyni s nožem nebo manipulovat s horkými nádobami. Každá z těchto nacvičených činností se jim bude hodit ve službě chráněné bydlení, v jejich nové domácnosti v běžné bytové zástavbě, kam se přestěhují od ledna příštího roku.

 

Červen 2017 – Klienti tréninkového bytu v domově pro osoby se zdravotním postižením se za podpory pracovníků průběžně učí dalším činnostem, které patří k začleňování do běžné společnosti např. cestování veřejnými dopravními prostředky, nákup jízdenky, hospodaření s finančními prostředky, vyřizování osobních záležitostí, nakupování v obchodě, objednání si jídla v restauraci a další. Jak se jim nácviky daří, můžete sledovat na následujících fotografiích např. z výletu do Brna v červnu letošního roku.

 

Březen 2017 – Na začátku měsíce března 2017 se další čtyři uživatelé domova pro osoby se zdravotním postižením nastěhovali do tréninkového bytu v přízemí domova. Po odstěhování původních klientů z tréninkového bytu do chráněného bydlení mimo domov, začali také tito klienti s nácvikem vaření jednoduchých jídel a sami za podpory dvou pracovníků se starají o chod společné domácnosti. Jak se jim daří, můžete sledovat na následujících fotografiích.

 

Březen 2014 – V pátek 21. března 2014 byl slavnostně předán do užívání tréninkový byt v dříve nevyužívaných prostorách DOZP. Na jeho přípravě a úklidu prostor se podíleli také čtyři klienti domova. Slavnostního otevření se zúčastnil starosta města Velké Opatovice, další hosté, zástupce médií, klienti a zaměstnanci domova. Více informací najdete v článku z regionálního čtrnáctideníku v sekci – Napsali o nás.