Materiální a technické zabezpečení služby chráněné bydlení

Pro splnění svého poslání má poskytovatel sociální služby následující technické a materiální vybavení:

Chráněné bydlení je poskytováno v bytech v bytovém domě v běžné zástavbě ve městě Velké Opatovice. Využívání prvního bytu má poskytovatel sociální služby ošetřeno smlouvou o nájmu bytu s jeho majitelem – fyzická osoba. Smlouva je uzavřena na období jednoho kalendářního roku a k jejímu prodloužení může dojít automaticky a to vždy na dobu jednoho roku, i opakovaně. Druhý byt je od listopadu 2018 majetkem našeho zřizovatele, tj. Jihomoravského kraje.

Byt č. 1 se nachází ve Velkých Opatovicích, na ulici Hliníky 517. Jedná se o byt 3+1 se sklepem a lodžií, o celkové výměře 76 m2, umístěný ve třetím nadzemním podlaží. K dispozici jsou dva pokoje, koupelna, samostatné WC, obývací pokoj, kuchyň s jídelnou, výhodou bytu je prostorná komora přímo v bytě. Byt není bezbariérový. Kapacita bytu jsou 4 lůžka.

Byt č. 2 se nachází ve Velkých Opatovicích, na ulici Hliníky 517. Jedná se o byt 3+1 se dvěma sklepními kójemi, o celkové výměře 61,4 m2, umístěný v přízemí domu. K dispozici jsou dva pokoje, koupelna, chodba, samostatné WC, obývací pokoj a kuchyň s jídelnou. Byt není bezbariérový. Kapacita bytu jsou čtyři lůžka.

V bytech je zajištěna asistence pracovníka dle rozpisu a potřeby uživatelů formou osmihodinových, nebo dvanáctihodinových směn. Všechny prostory bytů jsou vybaveny moderním standardním nábytkem, se zařízením a pomůckami pro kvalitní poskytování nabízené sociální služby.