Dovolená v Hodoníně

Poslední srpnový týden jsme vyrazili na letní dovolenou do Hodonína u Kunštátu. Naší základnou pro vycházky a výlety po okolí se stalo rekreační zařízení Zámeček. Ve stejné době tu byli na dovolené i klienti z Diakonie v Letovicích, takže o zábavu nebyla nouze. Společně jsme opékali párky, hráli a zpívali u ohně, tančili na diskotéce, povídali si.

Počasí nám celý týden (kromě posledního dne, pátku) přálo. Podnikli jsme výlety na hrad Pernštejn a do westernového městečka Šiklův mlýn. Na Pernštejně jsme měli speciální prohlídku s velmi příjemným průvodcem. Nakoukli jsme mimo jiné do zámecké kuchyně a také jsme si prohlédli vycpaná zvířata. I westernové městečko v Šiklově mlýně nabízelo mnoho zajímavostí – malou ZOO, divadelní představení s tématikou divokého západu, možnost svézt se na koni nebo tamním vláčkem. Jak z hradu, tak ze Šiklova mlýna jsme si odvezli suvenýry a poslali pohledy svým blízkým. Na několika vycházkách jsme poznali okolí Hodonína, krmili jsme koně a procházeli se po lese. Pravidelně jsme se občerstvovali v hodnonínském motorestu Majka.

Nebyla by to ovšem ta správná dovolená, kdybychom nezmínili odpočinek. V areálu rekreačního zařízení jsme měli možnost odpočívat u koupaliště, pod pergolou, nebo měřit síly v ruských kuželkách a dalších sportovních aktivitách. Vždy po obědě jsme čerpali síly v rámci poledního klidu. Páteční dopoledne jsme věnovali sledování filmů.

Dovolenou jsme si užili všichni, jak klienti, tak pracovníci. Těšíme se na příští rok.